ملیکا تهرانی استاد آواز و خواننده کلاسیک، پاپ و پاپ_کلاسیک
ملیکا تهرانی سال ۱۳۶۳ در تهران چشم به جهان گشود.وی پس از دریافت بورسیه تحصیلی و کسب مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه ملبورن استرالیا ،شروع به گذراندن دوره های آزاد آواز در کنسرواتوار موسیقی این کشور نمود و جایگاه خود را به عنوان عضو رسمی ارکستر سنفونیک ملبورن تثبیت نمود.وی آواز کلاسیک و پاپ را نزد اساتید برجسته ای نظیر محسن پورحسینی، جولیا بوهنن ریفپروفونگ، مرلین کوایفه و جاناتان گریوز اسمیت و … اموخت و در کلاسهای های مختلفی نظیر “روش تدریس” زیر نظر شریف لطفی شرکت کرد.وی پس از کسب علم و تجربه بیشتر پا به عرصه ی تدریس نمود و برای اولین بار در ایران کارگاه های گروهی آواز را در جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر تهران برگزار نمود.از دیگر خدمات وی به عرصه ی موسیقی می توان به تدریس آواز و سلفژ در مرکز موسیقی ایرانیان در ایالت ویکتوریا – استرالیا اشاره نمود.وی از سال ۱۳۸۱ تا به کنون در آموزشگاه ها و دانشگاه های برتر موسیقی نظیر سارنگ، باران، شیدا، زریاب، پیکولو، سرنا، کانون و گلهای هنر و آموزشگاه آقای مانی رهنما و آکادمی فوژان تدریس نموده است.از اجراهای او می توان به اجراهای متعدد سولوستیک و کرال از آثار موسیقی کلاسیک غربی، فولک و معاصر آهنگسازان ایرانی (مهرداد پازوکی، پروفسور والی، سیاوش بیضایی، دکتر شریفیان و مرتضی حنانه ) در ایران و استرالیا اشاره نمود.
ملیکا تهرانی در زمستان ۱۳۹۴ در مستر کلاس حامی و در سال ۹۵ در مستر کلاس تخصصی آواز نیما مسیحا در تالار رودکی مدرس، داور و منتقد بودو از زمان بازگشت به ایران، با آهنگسازانی نظیر بابک زرین، محمد میرزمانی، علی موثقی و مهرداد پازوکی و بهروز صفاریان در ضبط وکال موسیقی فیلم، سریال همکاری داشته است.
امسال ملیکا تهرانی تخصصی ترین مرکز آموزش آواز در ایران را تاسیس کرده است و هم اکنون از فعال ترین مدرسین آواز ایران و عضو رسمی کانون مدرسان خانه موسیقی ایران هستند و تعداد زیادی از هنرجویان ایشان جزو چهره های تازه و موفق خوانندگی و در حال انتشار و اجرای موسیقی هستند.
ملیکا تهرانی اینروزها با همکاری افشین مقدم، ترانه سرای بنام ایران، اقدام به برگزاری جلسات “آواز و ترانه” ، جهت آشنایی و تعامل همسو هنرجویان آواز و کارورزان ترانه در جهت کشف و شناسایی خوانندگان و ترانه سرایان، نموده است.
وی همچنین در چندین جلسه “ترانه و آواز” کانون ادبی زمستان نیز به عنوان سخنران و داور بخش موسیقی شرکت نموده است.
اخیرا مطلبی در مورد مشکلات عمده خوانندگان در سایت موسیقی ما منتشر شده و مصاحبه ای از ایشون در مورد پیوند آواز و ترانه و مشکلات عمده خوانندگان در مجله با ترانه به چاپ رسیده است.
اینروزها خانم ملیکا تهرانی با همکاری خانم دکتر جعفری مدیریت مرکز تخصصی صوت ایران اقدام به برگزاری کارگاه های تخصصی مرتبط با خوانندگی و آواز کرده اند.
خدمات ما

آخرین اخبار

درباره ما

صدای شما بخشی حیاتی از هویت شماست. صدای شما نقش مهمی در معرفی شما به جامعه ایفا می کند.
و بر درک افرادجامعه نسبت به شما تاثیر قابل توجهی دارد. اگر برای یک مصاحبه شغلی، اجرای روی صحنه،خواندن در کنسرت، تدریس کردن، اقدام می کنید اما کیفیت صدای شما تغییر کرده است، ما اهمیت صدای شما را درک کرده و به شما کمک می کنیم.با مراقبت صحیح از صدای خود به صدای شفاف و مطمئن دست یابید.